Mgr. Manuela Šuranová

asistentka / recepčná

Charakteristika a črty pre znamenie strelca, v ktorom sa narodila, sú pre ňu typické. S nadšením sa púšťa do akéhokoľvek projektu, miluje voľnosť, nezávislosť a módu. Po ukončení strednej odevnej školy pracovala ako asistentka módnej návrhárky v Prahe. Žiaľ, po zistení „nie je všetko zlato, čo sa blyští“ sa vrátila na Slovensko. Pracovala ako asistentka riaditeľky zahraničnej spoločnosti, no práca bola pre ňu nudnou rutinou. Po niekoľkých rokoch odišla do Londýna, absolvovala viacmesačný kurz anglického jazyka a pracovala ako recepčná. Po návrate sa zamestnala na súkromnej klinike, kde pracovala na recepcii a ako kontakt pre zahraničných klientov. Dennodenný kontakt s klientmi ju priviedol k štúdiu masmediálnej a marketingovej komunikácie, ktoré úspešne absolvovala v roku 2018.

Problémy s chrbticou a platničkami ju opakovane vracali do ambulancie ortopéda. Je tomu 11 rokov, kedy prišla prvýkrát do kontaktu s akupunktúrou. Ortopéd, s ktorým pracovala na klinike, sa okrem iného venoval akupunktúre, akupresúre a kraniosakrálnej terapii. Práve tieto postupy ju presvedčili o účinkoch alternatívnych metód. Potom čo klinika zmenila majiteľa a pridala sa do siete zdravotníckych zariadení, cítila, že nastavenie, ciele a služby, ktoré dané zariadenie poskytuje pacientom, nie je v súlade s jej presvedčením, zdravotníctvo na chvíľu opustila. Po neúspešnom pokuse vrátiť sa do módneho priemyslu opäť zakotvila v zdravotníctve. Súkromná klinika holistickej medicíny bola pre ňu tým pravým miestom, no po rokoch veľmi aktívneho a dynamického kontaktu s klientelou potrebovala spomaliť a neskôr prijala ponuku spolupráce s MUDr. Jungovou.

Medzi jej koníčky patrí najmä spolupráca s občianskym združením  OZ Tulák Sereď, ktorému pomáha 8 rokov. Má 5 psov, 1 mačku a ako sama vraví, na ´randenie´ v období puberty nemala čas, starala sa totiž o 3 psov, 2 mačky, 7 morských prasiatok, 36 myší, zajaca a potkana.

Jej veľkou vášňou je voda, plávanie, wakeboarding a wakeskating. Miluje prírodu, slnko a dobrosrdečných ľudí.

Pracovné miesta a pozícia

2019 – Lada Medica. V súčasnosti na MD

2016 – 2019 Medante, klinika zdravia, administratívny pracovník

2010 – 2014 Medifera s.r.o. , Pro Sanus a.s. (ProCare), recepčná, poradca klienta

Ukončené vzdelanie

2014-2018, marketingová komunikácia, Fakulta masmediálnej komunikácie, Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave