Masáž s “Bachovkami”

Mäkké techniky a prvky klasickej a lymfodrenážnej masáže v kombinácií s Bachovou esenciálnou kvetovou terapiou, vďaka ktorej sa pri masáži odbúravajú aj bloky na úrovni emočnej.
Masáž a cvičenie pohladia dušu, avšak príroda je silný liečiteľ, ktorému treba dovoliť pozitívne vplývať, pokiaľ je zasiahnutá aj emocionálna stránka človeka. Terapia známeho anglického lekára Dr. Edwarda Bacha hľadá súvislosť medzi fyzickou chorobou a stavom duše, a tak vníma nielen telesné prejavy ale aj osobnosť človeka. Bachove kvapky, ktoré obsahujú vibrácie rastlín majú schopnosť pozitívne vplývať na náladu a postoje človeka. V rámci tejto techniky uprednostňujem vonkajšie použitie pred vnútorným a tak túto metódu využívam v spojení s masážou. Oleje používané pri masáži nesú svoju informáciu, preto sú pri jednotlivých masážach vyberané vždy individuálne. Predpokladom pre správny výber esenciálneho oleja je krátke vstupné vyšetrenie, na základe ktorého je určená vhodná esencia prípadne kombinácia viacerých esencií pre daného človeka.

Interval: Prvé tri návštevy je odporúčané absolvovať 1 x týždenne, následne je na klientovi, či sa rozhodne chodiť pravidelne každý týždeň alebo aspoň raz za dva týždne. Preventívne 1x mesačne. Neskôr možno plynule prejsť na klasickú masáž, lymfodrenáž či mäkké techniky.

Indikácie: chronické bolesti pohybového aparátu, únava, stres, melanchólia, zatrpknutosť, nedostatok sebadôvery, apatia, netrpezlivosť, preťaženie z povinností a podobne.

Potenciál v transformovanom stave: pozitívny postoj k životu, porozumenie, človek príjme za svoj osud plnú zodpovednosť, akceptuje svoje chyby a nedostatky okolia, žije vo vnútornej harmónii a vyžaruje lásku

Kontraindikácie: podobné ako pri klasickej a lymfodrenážnej masáži – akútne horúčkové stavy, infekčné ochorenia, akútne žilové ochorenie, krvácavé stavy, hnisavé ochorenia kože, nejasné brušné ťažkosti, neliečené malígne ochorenia, opuchy spôsobené poruchami pečene či obličiek, srdcové zlyhávanie, bezprostredne po jedle.

Lokálne kontraindikácie: brucho a drieková časť chrbta – počas menštruácie, tehotenstva či šestonedelia; poranenia kože.